Gdzie zakupić skutery inwalidzkie?

Przemieszczanie się, dla osób niepełnosprawnych lub czasowo niezdolnych do samodzielnego poruszania się, jest bardzo ważne. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem, odpowiedniego i dostosowanego do ich potrzeb, środka transportu.

Charakterystyka inwalidzkiego skutera elektrycznego

skuter elektryczny inwalidzkiKlasyczne wózki inwalidzkie, często są niedopasowane oraz wymagają nakładu pracy mięśni, osoby unieruchomionej. W przypadku osób z otyłością, również się nie sprawdzają. Poza tym w większości przypadków, osoby starsze poruszające się na wózkach tego typu, zwyczajnie nie są w stanie długotrwale się nim poruszać. Tym bardziej gdy mają do pokonania wysokie podjazdy czy nierówności terenu. Dla wszystkich z tych osób, najodpowiedniejszą propozycją jest inwalidzki skuter elektryczny. Łączy on w sobie mobilność skutera i szybkość lekko rozpędzonego roweru. Jeżeli już wybierzemy odpowiedni skuter elektryczny inwalidzki, warto sprawdzić jak konfrontuje się on z innymi, podobnymi modelami. To ważne, ponieważ różnice między skuterami inwalidzkimi są niewielkie. Dobry skuter inwalidzki jest wyposażony w lampy, zarówno przednie, jak tylne. Dzięki czemu, nawet po zmroku, prowadzący pojazd jest widoczny dla innych, ale także sam doskonale orientuje się w ewentualnych przeszkodach na drodze. Ponadto jest wyposażony w duży i wygodny fotel z pasami bezpieczeństwa, które optymalnie stabilizują prowadzącego pojazd. Inwalidzkie skutery elektryczne rozwijają prędkość do piętnastu kilometrów na godzinę, co ogranicza możliwość odniesienia nawet lekkich kontuzji przez chorego.

Tego rodzaju pojazdy specjalnego przeznaczenia, doskonale sprawdzają się w każdych warunkach terenowych. Dlatego są idealne zarówno dla mieszkańców miast, jak i wsi. Pojemne akumulatory wystarczają na około pięć godzin jazdy.