Sklepy z karmą dla szczeniąt

Kiedy prowadzimy hodowlę rasowych psów, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa odpowiednie karmienie naszych pupili. Kwestia ta zarówno dotyczy psów dorosłych, ale także szczeniąt, które rodzi nasza suka. Karma, którą dostają maluchy musi być odpowiednio dobrana do ich wieku, możliwości, ale też rasy, z której szczeniaki się wywodzą.

Żywienie szczeniąt odpowiednią karmą

karma dla szczeniąt - sklepyDobór odpowiedniej karmy dla szczeniaków przebiega wieloetapowo i na pewno w jego przypadku musimy wziąć pod uwagę wiek psów, a także ich wielkość i specyfikę danej rasy. Psy wywodzące się z małych ras będą miały inne potrzeby żywieniowe (związane z kwestią rozwoju i z zapotrzebowaniem organizmu na pożywienie) niż szczeniaki zaliczające się do dużych ras. Z tego też względu, kiedy potrzebna nam karma dla szczeniąt – sklepy zoologiczne zaproponują nam szeroki asortyment różnorodnych produktów. Jeśli chodzi o zakup karmy w sklepach internetowych, najczęściej możemy w odpowiedni sposób przefiltrować wszystkie produkty, uwzględniając odpowiednie kryteria, dzięki czemu otrzymamy karmę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku szczeniąt konkretnej rasy. Jeśli zaś zakupu dokonujemy w sklepie stacjonarnym, bez problemu uzyskamy konsultację od pracującego tam pracownika. Jeśli chodzi o żywienie szczeniąt powinniśmy przede wszystkim wystrzegać się karm, które dostępne są w sklepach ogólnodostępnych, jakimi są popularne hipermarkety.

Dokonując zakupu karmy dla szczeniąt powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na jej skład. Poszukujmy produktów, które w zdecydowanej większości składają się z produktów mięsnych, uzupełnianych przez warzywa i mikroelementy, nie zaś przez węglowodany, których pies nie jest w stanie strawić. Produkty tego typu zapewnią odpowiedni rozwój psiaka i jego kondycję zdrowotną.