Tenis dla dorosłych? Jak najbardziej!

Gra w tenisa wydaje się nobilitująca, prawda? Przynajmniej mnie się tak zawsze wydawało. Zawsze gra w tenisa kojarzyła mi się z luksusem, ekskluzywnością i sportem dla elity społeczeństwa, dla nielicznych wybrańców. Dlatego choć zawsze chciałam rozpocząć naukę – nigdy się na to nie zdecydowałam. Początkowo rodzice wmawiali mi, że to nie dla mnie, potem ja sama zaczęłam sobie to wmawiać, niejako siłą rozpędu.

Nigdy nie jest za późno na naukę!

szkoła tenisa dla dorosłych w WarszawieW końcu jednak postanowiłam powiedzieć sobie dość. Dlaczego kompleksy mają mi dyktować co powinnam, a czego nie powinnam robić w życiu? Jestem zdrowa, wysportowana i mam całkiem niezłą kondycję – uznałam, że muszę w końcu spróbować jak to jest tak naprawdę z tym całym tenisem. Wiadomo, że zaczynając w tym wieku, raczej nie mam większych szans na bycie nową gwiazdą tego sportu, ale w końcu nie o to chodzi. Musiałam się przekonać i musiałam coś udowodnić – sobie, rodzicom i wszystkim tym, którzy uważali, że tenis to nie jest sport dla mnie. Bardzo mocno pomogła mi w tym szkoła tenisa dla dorosłych w Warszawie. W końcu znalazłam miejsce dla siebie. Miejsce, w którym wszyscy rozumieją moją pasję do nauki gry w tenisa i bardzo mi w tym pomagają. Czy można chcieć od życia czegoś więcej? W końcu mogę realizować swoją pasję i spełniać się w tym, co kocham. Nawet jeżeli tylko rekreacyjnie, bo wielkiej kariery sobie jednak w tej dyscyplinie nie wróżę. Ale bawię się świetnie, a moja kondycja jest coraz lepsza. Czy można chcieć czegoś więcej?

Teraz już wiem, że każdy może się uczyć gry w tenisa – nieważne czy jest dzieckiem czy jest już osobą dorosłą. Jeżeli tylko czujesz, że powinieneś spróbować – spróbuj. W końcu niczego nie stracisz, nic ci nie ubędzie. A możesz się przekonać, że gra w tenisa to fascynujące przeżycie.