Wypadek drogowy w Niemczech

Niestety często dochodzi do wypadków poza granicami naszego ojczystego państwa. Wiele polaków przebywa w celach turystycznych w Niemczech lub tam pracuje. Z tego względu bardzo często dochodzi tam do wielu wypadków drogowych, w których również uczestniczą Polacy. Zdecydowana większość z nas nie za bardzo wie jak się zachować wtedy na miejscy wypadku z tego względu, że nie jesteśmy w swoim ojczystym kraju. 

Jak zachować się na miejscu wypadku?

odszkodowanie za wypadek drogowy w NiemczechJeżeli doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczymy poza granicami naszego państwa musimy wtedy odpowiadać za wszelkie szkody na prawach danego kraju, w którym miał miejsce wypadek. Często niestety nie wiemy jak zachować się w tej sytuacji i jedyne co robimy to panikujemy i nie podejmujemy żadnych czynności. Na samym początku powinniśmy przede wszystkim zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wykonać zdjęcia, które ukazują wszelkie zniszczenia i winę sprawcy. Kolejnym ważnym krokiem jest wezwanie policji na miejsce wypadku, a jeżeli nie było osób rannych musimy wtedy sporządzić odpowiedni protokół, który ułatwi nam później ewentualną likwidację szkód, jeżeli tylko jesteśmy poszkodowani w wypadku i niczemu nie zawiniliśmy. Aby otrzymać odszkodowanie za wypadek drogowy w Niemczech musimy zatrudnić adwokata, który przekaże nam wiedzę w zakresie niemieckich przepisów prawnych regulujących wypadki drogowe. Można wtedy pozwać drugą stronę wypadku o odszkodowanie, dlatego niemiecki adwokat będzie nam w tej sprawie niezbędny. 

Kiedy już doszło do wypadku drogowego najważniejsze jest, aby nie panikować i podjąć wszystkie kroki, które umożliwią nam szybką likwidację szkody i wypłatę odszkodowania. Musimy jednak udowodnić, że nie jesteśmy sprawcami danego wypadku, dlatego tak ważne jest spisanie protokołu z innymi uczestnikami wypadku.